AKCEPTUJĘ
  • Strona używa plików cookies, korzystanie z niej oznacza, że pliki te zostaną zamieszczone na Twoim urządzeniu. więcej »

Szkoła Krytyki Teatralnej 2022

Siódma edycja Szkoły Krytyki Teatralnej portalu Teatralny.pl odbędzie się w dniach 04.11 – 14.11 w Lublinie.

O KURSIE
Szkoła Krytyki Teatralnej to kurs skierowany do osób, które chętnie zmierzą się z wyzwaniem, jakim jest zrecenzowanie spektaklu teatralnego. Od kilku lat łączymy kurs krytyki z konkretnym wydarzeniem teatralnym. Doświadczenie pokazało, że taki tryb nie tylko sprzyja intensywnej pracy, ale także buduje niezapomnianą atmosferę i rodzi wieloletnie więzi.

Tegoroczna edycja Szkoły odbywa się we współpracy z 26. Międzynarodowymi Spotkaniami Teatrów Tańca w Lublinie. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach festiwalowych i tworzyć recenzje z obejrzanych spektakli, dzięki wiedzy wyniesionej z zajęć. Teatr tańca stanowi temat przewodni zjazdu, jednak prowadzący skupią się również na zagadnieniach warsztatowych i zasadach, jakimi rządzi się zawód krytyka teatralnego.

Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowe informacje na temat programu pojawią się wkrótce! Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku.


MIEJSCE
Lublin (4-14 listopada 2022)


ZGŁOSZENIA
Na zgłoszenia czekamy do 10 października. Prosimy o przesłanie na adres promocja@teatralny.pl dwóch recenzji teatralnych (nie muszą być publikowane) oraz informacji o sobie (imię, nazwisko, wiek, wykształcenie, zainteresowania teatralne, doświadczenie recenzenckie, adres mailowy).

Wydarzenie zbiera w jednym miejscu osoby o różnych zainteresowaniach i różnym poziomie doświadczenia. Nie trzeba mieć opublikowanej recenzji, żeby się do nas zgłosić – szukamy przede wszystkim ludzi z pasją, zdeterminowanych do pogłębiania swojej wiedzy.


KOSZT
Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne, organizator pokrywa koszty noclegu. Koszty po stronie uczestnika to dojazd i wyżywienie. Uczestnicy podpisują deklarację obowiązkowego udziału w całości kursu.

ZAPRASZAMY!

 

ORGANIZATORDOFINANSOWANIE

MKiDN logotyp

Dofinansowano ze środków Ministara Kultury i Dziedzictwa Narodowego.