AKCEPTUJĘ
  • Strona używa plików cookies, korzystanie z niej oznacza, że pliki te zostaną zamieszczone na Twoim urządzeniu. więcej »
premiery tygodnia

Aktorstwo. Pierwsze lekcje

Data premiery: 2020-02-06

Reżyseria: Piotr Głowacki
Zdjęcia: Szymon Kluz
Kierownictwo produkcji: Monika Czajkowska
Montaż: Ignacy Ciunelis
Dźwięk: Jakub Niedźwiedź
Asystentka reżysera, adaptacja tekstu na potrzeby teatru tv: Pamela Leończyk (studentka Kierunku Reżyseria AT)
Asystentka kierownika produkcji: Aleksandra Mroz (studentka Kierunku Wiedza o Teatrze AT)
Producent wykonawczy: Monika Czajkowska
Producent: Agnieszka Zajk-Tworkowska
Produkcja: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Premiera: 6 lutego 2020


Film powstał w ramach Zadania „LEKTURY– laboratorium z inscenizacji audialnej i audiowizualnej dla studentów AT” w ramach projektu “Nowa jakość kształcenia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Zintegrowane Programy Uczelni w ramach Ścieżki I Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju.


Osiemdziesiąt dwa lata po nagłej śmierci na planie filmowym w Hollywood, duch Ryszarda Bolesławskiego wraca do Polski, pod postacią tłumaczenia jego książki w wykonaniu Ewy Danuty Godziszewskiej, pt. „Lekcje aktorstwa. Teksty z lat 1923-1933”. W tym samym czasie grupa studentek i studentów warszawskiej Akademii Teatralnej podczas warsztatów aktorskich, zostaje odcięta od świata w budynku Teatru Collegium Nobilium. Pozbawieni widzów rozpoczynają poszukiwania drogi wyjścia. W podziemnym studio filmowym natrafiają na włączone kamery i tekst nieznanego im arcydzieła. Kiedy dla zabawy ktoś odczytuje pierwsze słowa scenariusza, duch nieżyjącego mistrza wstępuje w kolejne osoby. Od tej chwili wszystko staje się możliwe. Korytarze i scena stają się planem filmowym, życie teatrem, a teatr filmem. Czy magia kina pozwoli im wyrwać się z teatralnej pułapki? Czy prowadzeni przez mistrza z zaświatów odnajdą swoją drogę?
______________________
AKTORSTWO. PIERWSZE LEKCJE (audiodeskrypcja):