AKCEPTUJĘ
  • Strona używa plików cookies, korzystanie z niej oznacza, że pliki te zostaną zamieszczone na Twoim urządzeniu. więcej »
premiery tygodnia

Kurs

Data premiery: 2019-09-13

reżyseria: Sara Bustamante- Drozdek,
scenariusz: Sara Bustamante- Drozdek, Magdalena Celmer, Diana Krupa, Aleksandra Przesław, Marianna Zydek, Mikołaj Chroboczek, Paweł Dobek, Konrad Eleryk, Maciek Miszczak
ruch sceniczny i konsultacje choreograficzne- Agnieszka Kryst,
światło i projekcje: Kacper Zięba,
muzyka: Min T


Kurs to spektakl teatralny, który w punkcie wyjścia inspirowany jest dokumentacją filmową rejestrującą kurs dla mężczyzn. Marzeniem uczestników jest osiągnięcie lepszego statusu mężczyzny. W trakcie trwania kursu mężczyźni uczą się tańczyć z kobietami i poprzez taniec rozumieć mechanizmy uwodzenia.

Celem spektaklu jest przyjrzenie się metodom jakie stosują trenerzy i trenerki próbując konstruować „prawdziwych mężczyzn” oraz temu kto i w jakim celu potrzebuje tego rodzaju doświadczenia. Szukamy odpowiedzi na pytanie jakie znaczenie ma pewność siebie oraz jak funkcjonują stereotypy w kontekście relacji damsko-męskich.

W trakcie studiów Sara zrealizowała dokument, którego bohaterami byli uczestnicy podobnego kursu.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji filmowej i improwizacji aktorskich powstał tekst Kursu, spektaklu, w którym przyglądamy się procesowi budowania pewności siebie, pozycji mężczyzny w dzisiejszym siebie i walce o komunikatywność.