AKCEPTUJĘ
  • Strona używa plików cookies, korzystanie z niej oznacza, że pliki te zostaną zamieszczone na Twoim urządzeniu. więcej »
premiery tygodnia

Pchła szachrajka

Data premiery: 2013-12-06

Spektakl pochodzi z otwartych zasobów TVP VOD.

Reżyseria  Anna Seniuk
Muzyka  Maciej Małecki
Scenografia  Anna Sekuła
Choreografia  Weronika Pelczyńska
Reżyseria światła  Katarzyna Łuszczyk
Przygotowanie wokalne  Aldona Krasucka


Realizacja telewizyjna spektaklu Teatru Narodowego Pchła Szachrajka Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk to propozycja nie tylko dla dzieci. Rymowana bajka o złośliwej, lecz jednocześnie inteligentnej i słodkiej pchle, uwielbiającej robić psikusy to klasyka literatury dziecięcej. Wielki tupet i jeszcze większy spryt oraz wdzięk pozwalały jej – do czasu – wychodzić obronną ręką z opresji, które sama wywoływała. Gdy wreszcie wyrokiem sądu została skazana za swoje „psoty i gałgaństwa”, ze łzami w oczach obiecała poprawę, przeszła głęboką przemianę  i odtąd była „tak uczciwa, jak to tylko w bajkach bywa…”.

Ciągłe metamorfozy, zabawy, taneczne układy. Rymy Jana Brzechwy śpiewane solo, w duetach i chóralnie w brawurowym wykonaniu aktorów Teatru Narodowego. Na czele Ewa Konstancja Bułhak w tytułowej roli małej, krnąbrnej   i butnej pchlej psotnicy. Nikt tu się nie nudzi. Pobudzenie wyobraźni, pełne zanurzenie w radosnym świecie – gwarantowane.