Siła tkwi w zespole

Jesteśmy głównie teatrem rozrywki i to nie może być postrzegane jako powód do wstydu. Nie mam nic przeciwko temu, żeby bawić ludzi na dobrym poziomie.

Rzeczywistość (nie)sformatowana

Sztuka jest po to, żeby zmieniać świat. Rozmowa z Pawłem Łysakiem i Pawłem Sztarbowskim po 12. edycji Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.

Dojrzeć do mądrości natury

Mam głębokie poczucie, że Chłopi tak bardzo wprost mówią o Polsce współczesnej, że jakakolwiek próba reinterpretowania ich byłaby już niepotrzebnym naddatkiem. Wojciech Kościelniak w rozmowie z Joanną Puzyną-Chojką.

Dialog to nie pokaz fajerwerków

Nie traktuję Dialogu jako pokazu fajerwerków teatralnych, które mogą sprawić przyjemność publiczności. Rozmowa z Krystyną Meissner o Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Dialog – Wrocław.

Zderzenie z niezrozumiałością

Milczenie o Hiobie ma dla mnie ogromne znaczenie. Rozmowa z Piotrem Cieplakiem przed premierą w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Fortuna nam sprzyja

Jerzy Limon wiele nas nauczył, pozwolił nam się rozwinąć, dziś mogę więc powiedzieć, że mamy doświadczenie i umiejętności dające możliwość kontynuowania jego dzieła. Rozmowa z Joanną Śnieżko-Misterek, koordynatorką Festiwalu Szekspirowskiego.

Sfera podróżujących myśli

Jest wiele dyskusji na temat kanoniczności butō, jego „prawdziwości” i japońskości. Byłam tym w pewnym momencie bardzo zmęczona, bo esencjonalizacja jest zamykającą fikcją. Rozmowa z dr Katarzyną Pastuszak, tancerką, choreografką, badaczką butō.

Lekcje z zagubienia

W Widzę nic nie chciałem, żeby było dosłowne. Ślepota głównej bohaterki jest motorem napędowym. Rozmowa z Filipem Zawadą, autorem tekstu dramatycznego Widzę nic nagrodzonego w konkursie Wrocławskiego Teatru Współczesnego Strefy Kontaktu.