AKCEPTUJĘ
 • Strona używa plików cookies, korzystanie z niej oznacza, że pliki te zostaną zamieszczone na Twoim urządzeniu. więcej »

Mańkutyzm

 

Są wśród nas. Tylko czy to jeszcze ludzie?

Niestety nie. Przeczytałem ostatnio, że cały przemysł amerykański musiał się przestawić i dla nich (tylko dla nich!!!) produkować specjalne nożyczki, bo naturalnie kciuk mańkutów nie pasuje do nożyczek normalnych. A więc zaczęli żądać przywilejów!

Oczywiście opakowują swoją ideologię we wzniosłe frazesy, że jakoby Michał Anioł, Goethe i Marylin Monroe też byli lewo(sic!)ręczni.

Może i byli, ale zachowywali się przyzwoicie i nie afiszowali się ze swoim ideologicznym zacietrzewieniem!

A przecież to niewielka grupka, zaledwie około 8-15 procent społeczeństwa!

Ci lewacy nie powstrzymują się przed oszczerstwem, szczuciem i obrzydliwymi insynuacjami. Ich pseudonaukowe pisemka podały, że statystycznie mańkuci powodują znacznie mniej wypadków samochodowych, bo podobno mają krótszy czas reakcji!

Oczywiście dane te pochodzą od mało wiarygodnych badaczy z uniwersytetów tak zwanej „Ligi bluszczowej”, nieformalnej organizacji przesiąkniętej oświeceniowo-masońskimi ideałami.

Trudno się dziwić, że uniwersytety te po cichu akceptują ideologię mańkutyzmu, ponieważ dobrze wiadomo, że piłkarz strzelający z lewej nogi może zaskoczyć przeciwników, a wśród klubów sportowych na tych uniwersytetach panuje bezpardonowa, fanatyczna rywalizacja sportowa. Ohyda!

Można by zwrócić uwagę tym „badaczom”, że uniwersytety powinny zajmować się nauką, a nie sportem wyczynowym i zatruwaniem społeczeństwa fałszywymi przekonaniami o wyższości mańkutów nad prawicową większością.

Nawet tak pozornie obiektywne źródło jak Wikipedia uległo indoktrynacji ideologią mańkutyzmu i z rozbrajającą niefrasobliwością podaje, że mańkuci są wrażliwi, mają uzdolnienia muzyczne, lepsze poczucie rytmu i nieco inny sposób zapamiętywania od NORMALNYCH ludzi! Małymi literkami dodają wprawdzie, że mańkuci są bardziej podatni na schizofrenię, ale niestety ogólna wymowa tego artykułu w bardzo czytelny sposób sprzyja działaczom i aktywistom światowego ruchu leworęcznych!

Przypadek? Nie sądzę.

Do jakiego stopnia zachwiania praworządności doszła nasza cywilizacja, jeżeli dzięki zakulisowym manipulacjom udało się 13 sierpnia ogłosić… Światowym Dniem Mańkuta! I to rok w rok!

A więc ta ideologia już zaczyna ogarniać świat!

Jak to się stało, że niepostrzeżenie ANOMALIA stała się akceptowana społecznie?

W dobrych, tradycyjnych rodzinach jeszcze w połowie dwudziestego wieku, jeśli dziecko (mniej więcej dwuletnie) brało młoteczek do lewej ręki, to mateczka czy babunia przekładała dziecku narzędzie do drugiej, aż się malec przyzwyczaił. Potem w szkole dobry nauczyciel po prostu NIE POZWALAŁ pisać czy rysować lewą ręką i znaczna część leworęcznych, w zgodzie z obowiązującymi zasadami, dostosowywała się do norm cywilizacyjnych wolnego świata.

Wprawdzie zatwardziali lewacy po cichu wracali do swoich obrzydliwych skłonności, ale przynajmniej wiedzieli, że powinni się ich wstydzić.

Wstyd, jak wiadomo, jest niezwykle ważnym elementem w procesie wychowawczym, a obecne rozpasanie, jakie proponują ideologowie mańkutyzmu (przypominam – już sobie załatwili Światowy Dzień Mańkuta!) prowadzi nas ku przepaści.

Nie chcę straszyć Szanownych Czytelników przerażającymi konsekwencjami zignorowania (nie bójmy się tych słów!) INWAZJI SZMAJ! Warto podkreślić, że w swoim cynizmie i chorobliwej pysze ci „ludzie” nie zatrzymają się przed niczym! Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Już zażyczyli sobie SPECJALNYCH nożyczek i innych narzędzi.

Czy ktoś z Państwa próbował prowadzić samochód z kierownicą po drugiej stronie? Nie chcę generalizować i twierdzić, że właśnie to było przyczyną upadku Imperium Brytyjskiego, ale pobłażliwość dla rozmaitych zboczeń zwykle rozpoczyna rozkład i powolną degrengoladę PRAWDZIWEJ demokracji.

Na koniec muszę dokonać – choć z bólem i wstydem - coming outu.

Tak, jestem częściowo leworęczny. Na szczęście w szkole podstawowej zmuszono mnie do trzymania pióra we właściwej ręce i, choć z pewnym wysiłkiem, opanowałem pisanie prawą ręką. Nawet jeśli ś.p. profesor Parzyszek bił mnie po łapach za ciągłe przekładanie pióra, to dziś już przekładam bardzo rzadko i zachowuję o moim pedagogu życzliwą pamięć.

Wprawdzie rysunki do książek dla dzieci robiłem już lewą ręką, ale w absolutnej tajemnicy i skrzętnie ukrywając ten fakt przed czytelnikami, a nawet przed najbliższą rodziną.

Ja już wiem, jak ogromne zagrożenie dla harmonii społecznej niesie moja ułomność, więc nie tylko robię wszystko, aby nikt się nie dowiedział, że jestem szmają, ale wszelkim próbom propagowania mańkutyzmu zamierzam się czynnie przeciwstawiać. Powiedzieć moje stanowcze – nie!

Rozumiem to jako niełatwy, ale konieczny obowiązek prawego obywatela i zrobię tak dla przyszłych pokoleń naszych rodaków.

Niech żyje wolność!

19-08-2020

skomentuj

Aby potwierdzić, że nie jesteś robotem, wpisz wynik działania:
dwa plus trzy jako liczbę:
komentarze (10)
 • Użytkownik niezalogowany Dayman
  Dayman 2024-02-17   14:00:39
  Cytuj

  Our dedicated experts ensure your documents are meticulously verified. uk certificate attestation

 • Użytkownik niezalogowany hendy
  hendy 2023-08-11   12:02:59
  Cytuj

  Papa's Pizzeria is an engaging online game on the Friv platform that simulates the administration of a pizzeria. The individual assumes the position of a pizza delivery personnel named Roy, tasked with managing the operations of Papa Louie's restaurant. papa's pizzeria

 • Użytkownik niezalogowany timothyferriss
  timothyferriss 2023-07-19   03:53:01
  Cytuj

  Również afirmacja Światowego Dnia Leworęczności nie oznacza, że leworęczność jest jakąś ideologią czy zagrożeniem. To po prostu dzień, w którym można celebrować i podkreślać istnienie leworęcznych My Singing Monsters osób oraz zrozumienie ich specyficznych potrzeb.

 • Użytkownik niezalogowany kulturalna
  kulturalna 2021-12-01   13:21:20
  Cytuj

  Pan Maciej Wojtyszko w swoim felietonie wywołał temat, zadałam mu kulturalnie pytanie w komentarzu, ale nie odpowiedział (co jest niekulturalne), więc chciałam zapytać oficjalnie: DLACZEGO U PANA ŁUKASZA DREWNIAKA NIE MOŻNA ZOSTAWIAĆ KOMENTARZY?

 • Użytkownik niezalogowany Marek
  Marek 2020-09-18   09:27:01
  Cytuj

  Wspaniały felieton ! Sam jestem mańkutem i nie chciałbym , aby ogłoszono strefy wolne od mańkutów. Jak unija zabroni (finansowo)stref wolnych od LGBT, to może paść na "lewaków", czyli mańkutów.

 • Użytkownik niezalogowany jkz
  jkz 2020-08-22   11:43:27
  Cytuj

  to jest bardzo NIEMĄDRY felieton (z cyklu; tata stroi wariata), co wyjaśniam poniższemu, ale i wielbicielom

 • Użytkownik niezalogowany DarivsH
  DarivsH 2020-08-22   11:18:19
  Cytuj

  Przeczytałem ten artykuł ponieważ "śledzi" tę stronę jedna z moich znajomych i umieszcza wybrane artykuły na FB. Ja wszedłem tu po raz pierwszy, więc może nie wszystko rozumiem, a artykuł robi na mnie wrażenie prowokacji i żartu wymierzonego chyba w grupę, która wydaje się być wciąż niekwestionowaną "większością"... pod innym/-imi względ-em/-ami... Wskazuje na to już sam wstęp: "...Są wśród nas. Tylko czy to jeszcze ludzie? Niestety nie..." No cóż, zapewne w każdej "grupie" (mniejszościowej także) znajdą się ludzie podobnie myślący/ mówiący/ działający, ale czy oni rzeczywiście definiują całą grupę pod każdym względem? Moim zdaniem, nie. Dlatego, jeśli dobrze odczytuję, to ubrane w szyderstwo i kpinę przesłanie, to nie ma w nim miejsca na inny ton niż samego autora. Ponieważ jednak autor wykazuje sporą dozę wyrafinowania i inteligencji, pozwolę sobie, nie próbując dorównać autorowi, nie zgodzić się na medialną "nagonkę" na normalność, która jest prowadzona coraz intensywniej i to tak właśnie jak zaproponował to autor- "...opakowują swoją ideologię we wzniosłe frazesy..."

 • Użytkownik niezalogowany Nika
  Nika 2020-08-22   08:53:21
  Cytuj

  Wspaniałe. "Ideologia mańkutyzmu". :)

 • Użytkownik niezalogowany zbr
  zbr 2020-08-20   01:50:53
  Cytuj

  Maćku Dziękuję! Trochę przez mgłę, ale pamiętam lata 50. oraz skórzane niby dyby zakładane dzieciom na lewe ręce... Ściskam oburącz

 • Użytkownik niezalogowany Dezyderata
  Dezyderata 2020-08-19   12:57:38
  Cytuj

  Zieeeew...