AKCEPTUJĘ
  • Strona używa plików cookies, korzystanie z niej oznacza, że pliki te zostaną zamieszczone na Twoim urządzeniu. więcej »

Szkoła Krytyki Teatralnej 2018ZAPISY TRWAJĄ!

W dniach 14-24 września odbędzie się kolejna edycja Szkoły Krytyki Teatralnej. Tym razem warsztaty zostaną podzielone na dwa bloki: pierwszy w Siennej w Kotlinie Kłodzkiej w dniach 14-20 września i drugi we Wrocławiu 20-24 września podczas 2. Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT.

O KURSIE

Uczestnicy wezmą udział w zajęciach z zakresu analizy dzieła teatralnego, kształtowania warsztatu pisarskiego, redagowania tekstu, historii krytyki teatralnej, a także w wielu spotkaniach i warsztatach z praktykami teatralnymi (m.in. Piotrem Cieplakiem, Eli Tonevą, Tomaszem Rodowiczem i Artim Grabowskim). Czwarta edycja Szkoły Krytyki będzie kładła największy nacisk na opis teatralnego offu. Przewidywane są zajęcia przygotowujące do przeprowadzenia własnego projektu badawczego z zakresu teatru niezależnego pod opieką profesora Dariusza Kosińskiego, z możliwością pozyskania dofinansowania dla najlepszych projektów. Warsztat z analizy dzieła teatralnego poprowadzi profesor Tadeusz Kornaś, a o dziejach krytyki teatralnej opowie dr hab. Dorota Fox. Drugi blok zajęć odbędzie się we Wrocławiu i obejmie udział w redakcji gazety festiwalowej wraz z warsztatem krytycznym i redaktorskim pod okiem dr. Piotra Olkusza i dr Moniki Wąsik.

Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UCZESTNICY

Zajęcia skierowane są do studentów i absolwentów kierunków humanistycznych (do 30 roku życia), którzy mają już za sobą pierwsze doświadczenia recenzenckie i chcą rozwijać swoje umiejętności z zakresu krytyki teatralnej.


ZGŁOSZENIA

Na zgłoszenia w pierwszym naborze czekamy do 31 lipca 2018. W miarę dostępności miejsc odbędzie się nabór uzupełniający w terminie do 1 września 2018.

W ramach zgłoszeń prosimy o wypełnienie formularza dostępnego tutaj:
https://goo.gl/forms/UHQRfMaXbz0yUkf22


KOSZT

Koszt pobytu na Szkole Krytyki Teatralnej wynosi 380 zł (dla osób, które zgłoszą się w pierwszym terminie) lub 400 zł (dla osób z naboru uzupełniającego).

Odpowiedzi na pytania udzielimy pod adresem: promocja@teatralny.pl

 

DOFINANSOWANIEDofinansowano ze środków Ministar Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 EDYCJE SZKOŁY KRYTYKI TEATRALNEJ: 

EDYCJA 2022   /  EDYCJA 2021  /  EDYCJA 2020  /  EDYCJA 2018  EDYCJA 2016  /  EDYCJA 2015  EDYCJA 2014