AKCEPTUJĘ
  • Strona używa plików cookies, korzystanie z niej oznacza, że pliki te zostaną zamieszczone na Twoim urządzeniu. więcej »

Szkoła Krytyki Teatralnej 2021

Szósta edycja Szkoły Krytyki Teatralnej portalu Teatralny.pl odbędzie się w dniach 27.08 – 06.09 w Goleniowie i Szczecinie.


Szkoła Krytyki Teatralnej

O KURSIE
Uczestnicy będą pracowali nad doskonaleniem warsztatu krytyka teatralnego. W tym roku zajęcia będą nastawione także na rozwój dodatkowych umiejętności, przydatnych w pracy krytyka i badacza teatru: reportażu, dokumentacji, fotografii teatralnej, oraz opis teatru zaangażowanego społecznie. Zajęcia  poprowadzą m.in. Piotr Olkusz, Włodzimierz Nowak, Marcin Kęszycki, Daniel Jacewicz, Łukasz Drewniak, Karol Budrewicz.

Szkoła Krytyki Teatralnej odbędzie się przy dwóch festiwalach teatralnych: Bramat w Goleniowie i Kontrapunkt w Szczecinie. Uczestnicy będą brać czynny udział w aktywnościach związanych z opisem i dokumentacją wydarzeń festiwalowych.

Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

MIEJSCE
Kurs odbędzie się w Goleniowie i w Szczecinie.

ZGŁOSZENIA
Na zgłoszenia czekamy do 20 lipca.

W ramach zgłoszenia prosimy o przesłanie dwóch recenzji teatralnych na adres promocja@teatralny.pl (nie muszą być publikowane) oraz informacji o sobie(imię, nazwisko, wiek, adres mailowy, wykształcenie, zainteresowania teatralne, doświadczenie recenzenckie).

KOSZT
Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Organizator pokrywa koszty noclegu. Dojazd oraz wyżywienie to koszty po stronie uczestnika. Uczestnicy podpisują deklarację obowiązkowego udziału w całości kursu.

ZAPRASZAMY!


ORGANIZATOR

DOFINANSOWANIE

Dofinansowano ze środków Ministara Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

 EDYCJE SZKOŁY KRYTYKI TEATRALNEJ: 

EDYCJA 2022   /  EDYCJA 2021  /  EDYCJA 2020  /  EDYCJA 2018  EDYCJA 2016  /  EDYCJA 2015  EDYCJA 2014