AKCEPTUJĘ
  • Strona używa plików cookies, korzystanie z niej oznacza, że pliki te zostaną zamieszczone na Twoim urządzeniu. więcej »

Szkoła Krytyki Teatralnej 2020Szkoła Krytyki Teatralnej 2020


Piąta edycja Szkoły Krytyki Teatralnej portalu Teatralny.pl będzie miała formę dwóch zjazdów. Pierwszy odbędzie się w dniach 30.08 – 04.09 w Siennej, drugi w dniach 09-11.10 w Łodzi.  

O KURSIE
Uczestnicy będą pracowali nad doskonaleniem warsztatu krytyka teatralnego. Zajęcia recenzenckie i praktyczne poprowadzą m.in. Piotr Olkusz, Łukasz Kos, Tomasz Rodowicz, Elina Toneva, Katarzyna Knychalska. Tematy zajęć to m.in. analiza dzieła teatralnego, teatr w kontekście społecznym, praktyk a krytyk, prowadzenie mediów kulturalnych. Podział kursu na dwa zjazdy zakłada miesięczny proces pracy własnej między spotkaniami.
Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej szczegółowych dotyczących programu podamy niebawem.

MIEJSCE
Pierwszy zjazd odbędzie się w Siennej pod Czarną Górą, w Kotlinie Kłodzkiej, drugi – w Łodzi.

ZGŁOSZENIA
Na zgłoszenia w pierwszym naborze czekamy do 5 lipca. W miarę dostępności miejsc odbędzie się nabór uzupełniający w terminie do 15 sierpnia.

W ramach zgłoszenia prosimy o przesłanie dwóch recenzji teatralnych na adres promocja@teatralny.pl (nie muszą być publikowane) oraz informacji o sobie (imię, nazwisko, wiek, adres mailowy, wykształcenie, zainteresowania teatralne, doświadczenie recenzenckie).

KOSZT
Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Organizator pokrywa koszty noclegu (w przypadku zjazdu w Siennej – ze śniadaniem). Dojazd oraz wyżywienie to koszty po stronie uczestnika. Uczestnicy podpisują deklarację obowiązkowego udziału w obu zjazdach.  

 

ORGANIZATOR

DOFINANSOWANIEDofinansowano ze środków Ministar Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 EDYCJE SZKOŁY KRYTYKI TEATRALNEJ: 

EDYCJA 2022   /  EDYCJA 2021  /  EDYCJA 2020  /  EDYCJA 2018  EDYCJA 2016  /  EDYCJA 2015  EDYCJA 2014