baza teatrów

Logo of Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

pl. Defilad 1
00-901
Warszawa

22 656 6872

Zarząd

dyrektor: Tadeusz Słobodzianek

Aktorzy

Barwiński Waldemar, Bielawka Klara, Blumenfeld Andrzej, Budyta Tomasz, Drężek Mariusz, Ferency Adam, Gajewska Anna, Gorajska Anna, Grabowska Zuzanna, Grzymkowski Sławomir, Kalita Natalia, Kłos-Kleszczewska Anna, Kowalski Władysław, Kowalik Martyna, Król Marta, Łabonarska Halina, Majewski Robert, Niebudek Henryk, Niemirska Małgorzata, Nowicki Janusz, Ogłoza Krzysztof, Podsiadło Michał, Roszkowska Agnieszka, Siegmund Kamil, Smalara Magdalena, Siwkiewicz Piotr, Szary Maciej, Szczepaniak Krzysztof, Sztabiński Marcin, Szymańczyk Anna, Warchulska Agnieszka, Wardejn Zdzisław, Weber Mateusz, Wojciechowski Mariusz, Wyczański Maciej, Wątróbska Agata, Wosińska Agnieszka

artykuły które mogą cię zainteresować

Pociągi pod specjalnym nadzorem, reż. Jakub Krofta, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Scena Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego

Ejakulacjo prekoks

Powierzenie reżyserii Pociągów pod specjalnym nadzorem Jakubowi Krofcie to całkiem logiczna decyzja dyrekcji Teatru Dramatycznego.
Plastiki, reż. Grzegorz Chrapkiewicz, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Teatr według formatu

Mayneburga nie tyle interesuje rzeczywistość, ile jej wyobrażenie, do którego przyzwyczaili się widzowie kasowych teatrów.

Teatr to nie światło i brzdęk

Spór, czy należy szanować autora czy nie, z talentem przekładać czy bez talentu przepisywać albo odwrotnie, co wolno reżyserowi, a co nie, jest jałowy i pozorny, bo zależy tylko i wyłącznie od kontekstu, a w ostatecznym rachunku od efektu. Rozmowa z Tadeuszem Słobodziankiem, dyrektorem Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Tajny dziennik, reż. Wojciech Urbański, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

Dopóki piszę, nie ma śmierci

Spektakl Wojciecha Urbańskiego, który przenika uczucie niepokoju i perspektywa nieuchronności ostatniego aktu, wydaje się mimo wszystko wielką pochwałą życia. Choć śmierć zabiera pisarzowi najbliższych i w końcu upomni się także o niego, słowa zawarte na kartach diariusza objawiają ogromną siłę i stawiają opór wobec tego, co musi nadejść.
Historia Jakuba, reż. Ondrej Spišák, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Dwie historie

Historia Jakuba jest raczej spektaklem o wierze niż o zwątpieniu. Dlatego też nie ma tu jakiegoś tragicznego rozdzierania szat, a zadawane sobie przez Jakuba pytanie o tożsamość szybko okazuje się retoryczne.
Sługa dwóch panów, reż. Tadeusz Bradecki, Teatr Dramatyczny w Warszawie

Jakże smutna jest Wenecja

Dyrekcja Teatru Dramatycznego tą repertuarową decyzją pokazała, że leży jej na sercu troska o teatralną tradycję. I tylko czegoś temu wszystkiemu nie dostaje.
Wizyta starszej pani, reż. Wawrzyniec Kostrzewski, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, scena im. Gustawa Holoubka

Klarusia w Gnojewie

Przedstawienie Kostrzewskiego zaliczyć można do szlachetnych porażek. Przy wszystkich dobrych chęciach reżyser poległ w boju z dramaturgią.

Inne Teatry