AKCEPTUJĘ
  • Strona używa plików cookies, korzystanie z niej oznacza, że pliki te zostaną zamieszczone na Twoim urządzeniu. więcej »

Dwa Teatry Sopot 2016 - protest

 

Szanowni Państwo,

TEATROTEKA została wyrugowana z festiwalu i konkursu DWA TEATRY SOPOT 2016. Utwory TEATROTEKI emitowane w Studiu Teatralnym Dwójki zostały decyzją administracyjną pominięte.

TEATROTEKA to projekt realizowany przez WFDiF /www.wfdif.pl/, przy wsparciu Ministerstwa Kultury, prezentujący współczesną polską dramaturgię. Pozwoliła zaistnieć kilkunastu tekstom i realizatorom. Udanie, bo w poprzedniej edycji festiwalu WALIZKA Małgorzaty  Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego zdobyła Grand Prix.

A teraz utworów TEATROTEKI nie ma. Mimo protestu kilkudziesięciu osób podpisanych pod listem otwartym Macieja Wojtyszki do Prezesa Telewizji /link do źródła: e-teatr.pl/pl/artykuly/221392.html/.

Czy  twórcy Teatrów TV dopuszczeni do konkursu wiedzą o tym?
Jak smakować będzie zwycięstwo ze świadomością, że jedną trzecią rywali skrycie ścięto przed potyczką?
Czy wiedzą o tym jurorzy?
Jak przyznaje się nagrody wiedząc, że w konkurencji celowo pominięto część zawodników, nie pozwalając im nawet wystartować w zawodach.
Czy wiedzą o tym sponsorzy, gospodarze festiwalu, patroni, zaproszone goście?
Jak to jest, kiedy zostaje się wciągniętym w nieczystą grę, kiedy oszukuje się widzów?

Być może Państwo nie wiedzieli o zakulisowych działaniach nowej dyrektor organizacyjnej pani Ewy Milles-Lacroix. Ale teraz, swoimi nazwiskami, uprawomocniają Państwo jej decyzję.

Zawiść przekształciła święto Teatru Telewizji w festiwal wykluczenia, a szlachetną rywalizację w humbug.

Godząc się na taki stan rzeczy godzą się Państwo na to, że gdy Państwa spotka podobna dyskryminacja nikt nie podniesie głosu, nikt nie zaprotestuje.

Mariusz Bieliński
reżyser
/spektakl Teatru TV„NAD” emisja w Studiu Teatralnym Dwójki 21.06.2015r./

skomentuj

Aby potwierdzić, że nie jesteś robotem, wpisz wynik działania:
trzy plus dziesięć jako liczbę: